Şifreyi yenile

Arama sonuçlarınız
20/04/2015

Korona virüsü yüzünden uzun zamandır seyahat edemiyoruz ve pek yakında seyahat etmeye başlayabileceğiz gibi görünmüyor. Evde geçirmek zorunda kalınan günlerde seyahat ilhamı veren, yeni gezi hayalleri kurduran içerikleri izlemeye başladım. Tabi daha önceden de bu konuda  birikimim var. 🙂 Sizlerin de ilginizi çekebileceğini düşünerek daha önceden ve son günlerdeki keşiflerimle bir liste hazırlamaya karar verdim. Bu listede Netflik’te izleyip beğendiğim seyahat konulu belgeselleri bulabileceksiniz. Gezmeyi özleyenler için seyahat belgeselleri listem sizlerle, umarım beğenirsiniz.

“Sıralamayı IMDB puanına göre yüksekten düşüğe göre yaptım.”

Netflix Seyahat Belgeselleri

David Attenborough – A Life On Our Planet:

Pek çok belgeselden sesine aşina olduğumuz David Attenborough’un bizzat kendisinin hazırladığı bir belgesel.  Herkesin izlemesini şiddetle tavsiye ediyorum. Dünyamızın nereden nereye geldiğini yüzümüze çarpıyor ve nasıl iyileştirebileceğimize dair çözüm önerileri sunuyor. IMDB puanı 9,1.

Tales by Light

Dünyanın dört bir yanında insan, doğa, hayvan, kültür peşindeki ünlü fotoğrafçıların hikayeleri anlatılıyor diyebiliriz. Tabi onların hikayeleriyle birlikte siz de dünyayı geziyorsunuz. Hem gezmeye hem fotoğraf çekmeye özendiriyor. Netflix’te 6’şar bölümlük 3 sezon var, IMDB puanı 8,3.

Somebody Feed Phil
Dünyanın farklı yerlerinde hem yemek kültürleri hem gelenekleri üzerine bir program. Sunucu Phil’in samimi ve eğlenceli karakteriyle çok keyifli bir program. Netflix’te 6’şar bölümlük 2 sezonu var, IMDB puanı 8,1.

Conan Without Borders
Talk Show programı olan Conan O’Brien tarafından hazırlanan çok eğlenceli bir bir program. Kendine has üslubuyla, dünyanın farklı yerlerinde ilginç deneyimlerini bizlere aktarıyor. Netflix’te 6 bölüm var, IMDB’de her bölüm farklı puanlanmış ama genelde 8’in üzerinde..

Kategori: Blog
Paylaş

Evinizin Rahatlığında Dünyayı Gezdiren Seyahat Temalı Netflix Belgeselleri” Hakkında Düşünceler

  • Loraine
    üzerinde 21/04/2015

    This site was very easy to use. I needed a place in NYC and found pone in my budget big enough for me and some friends. We paid on the website and everything worked out great!

Cevap bırakın