Şifreyi yenile

Sıkça Sorulan Sorular

16/12/2020 tarafından salih

Konuklarının adreslerine gönderi veya posta göndermelerine izin verip vermemeleri ev sahiplerimizin takdirine bağlıdır.

Ev sahibi, gönderi veya postanın evine gönderilmesine izin vermezse, bu, ev kuralları bölümünde belirtilecektir.

Ev sahiplerimizin , misafirleri rezervasyon yapmadan önce bilgilendirmek için kayıtların ev kuralları bölümüne misafirlerin aile yanında kalmasına izin vermemelerine ilişkin herhangi bir bilgi eklemelerini öneririz .

Ev kuralları bölümünde, “herhangi bir misafir gönderi veya posta almak isterse, evden her türlü postanın gönderilebileceği ve sizin üzerinizde tutulabileceği bir postane / posta merkezi x km. Mesafe var” gibi alternatif bir posta alma yöntemi önerilebilir. “

   
Turomatik.com’daki parolanızı kaybettiyseniz veya unuttuysanız, sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin.
 
Web sitemizin ilk sayfasında e-posta adresinizle giriş yapın ve aşağıda gösterilen ‘Şifremi Unuttum’ bağlantısına basın. Sistem, e-postanızı tekrar sağlamanızın isteneceği yeni bir sekme açacaktır. Bununla, bize otomatik olarak bir istek göndereceksiniz.
 
Birkaç saniye sonra Turomatik.com’dan e-posta adresinizi, yeni şifrenizi ve bunun onayını isteyen bir e-posta alacaksınız.
 
İşte bu, Turomatik.com’daki profilinize erişmek için kendinize yeni bir şifre aldınız ! Önemli bir tavsiye olarak, şifrenizi her zaman güvende tutun.

 

 • Siteyi kullanmak için iyi bir internet bağlantısı önemlidir. Güçlü bir Wi-Fi sinyaliniz olduğundan emin olmaya çalışın. Bilgisayarınızı doğrudan yönlendiriciye bağlayarak ‘kablolu’ bir bağlantı deneyebilirsiniz.
 • Turomatik.com‘u kullanırken optimum performans için yalnızca tarayıcıları kullanmanızı öneririz: Chrome, Safari, Firefox, Opera ve Internet Explorer 9, 10, 11. En iyi deneyim için bunlardan birinin en son sürümünü kullanın. 

 

 • Aile yanında konaklama, yerel bir aileyle ücret karşılığında kalma fırsatı sağlar.

  Her yaştan bağımsız tatil amaçlı seyahat edenler, stajyerler, şehir dışında yaşayan öğrenciler ve gerçek bir seyahat deneyimi arayan herkes için ideal olan uygun fiyatlı bir konaklama alternatifidir. Ziyaret ettikleri yerin yerel toplumunu ve kültürünü deneyimlemelerini sağlar.

  Ev sahiplerimizin hepsinin kendine özgü ilgi alanları ve hobileri vardır ve konuklar genellikle aile yanında kalma deneyimini daha da tamamlayan benzer ilgi alanlarına sahip bir ev sahibi bulur.

  Ev sahipleri, ister yerel geziler konusunda ister yemek yenecek yerler konusunda yardım eder, misafirlerinin kendilerini yeni bir yerde bulmalarına yardımcı olabilir. Ayrıca, bir etkinliğe veya konferansa katılırken konaklama rezervasyonu yapmanın uygun, paranın karşılığını veren bir yoludur.

 

Turomatik.com, gerçek bir seyahat deneyimi arayan insanlar için küresel bir konaklama rezervasyon web sitesidir. Başka birinin evinde bir oda ayırtmanıza olanak tanır.

Bir aile yanında kalmayı bu kadar benzersiz kılan, insanlardır. Her ailenin yanında misafirleri evlerinde ağırlayacak ve konaklama boyunca rehberlik ve yardım sunacak bir ev sahibi vardır. Aile yanında konaklama deneyiminin merkezinde, konuğu evlerine kabul etmek için hazır bulunan bir ev sahibi vardır. Konuklarımız, ziyaret ettikleri topluluktan insanlarla tanışır ve gerçekten yerel bir deneyim yaşarlar.

 • Turomatik.com’daki rezervasyonlar, ev sahibine belirli tarihler için uygun olup olmadıklarını kontrol etmek için bir mesaj gönderdikten sonra ve ev sahibi müsait olduklarını onayladıktan sonra yapılabilir.
 • Turomatik.com’da listelenen her evde bir ev sahibi yaşamaktadır – pansiyonlarımızın hiçbiri boş ev değildir.

Turomatik.com, konuklarına bir yerel gibi yaşama ve o yerdeki hayatın gerçekte nasıl olduğunu deneyimleme şansı sunuyor. Kendilerini yerel gelenek ve göreneklere kaptırabilir, yabancı bir dil konuşma pratiği yapabilir ve gerçek yerel insanlarla zaman geçirebilirler. Ev sahiplerinin yerel bilgileriyle, olağan turistik aktivitelerin ötesini görecekler.

Aile yanında konaklama, uygun fiyatlı bir konaklama alternatifidir. Bağımsız eğlence amaçlı seyahat edenler veya ziyaret ettikleri yerin yerel toplumunu ve kültürünü deneyimlemek isteyen turistler, kısa bir şehir tatilinde olan ve uygun fiyatlı konaklama isteyen kişiler ve bir etkinliğe seyahat eden diğer kişiler için idealdir (örn. Avrasya Maratonu veya konferans, konserler vb.). Ev sahiplerimizin hepsinin kendine özgü ilgi alanları ve hobileri vardır ve konuklar, aile yanında kalma deneyimlerini daha da tamamlayan benzer ilgi alanlarına sahip bir ev sahibi bulabilirler.

Turomatik.com, dünyanın her yerinden insanları Turomatik.com’a ev sahibi olarak kaydolmaya davet ediyor.

Ancak, ev sahipliği yapmak için 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız.

Kiracı olarak bulunduğunuz bir evde, evinizin bir odasını kiraya veriyorsanız, her zaman kira sözleşmenizi kontrol etmenizi ve gerekirse ev sahibinizin iznini almanızı öneririz.

Ev sigortası poliçenizin kısa süreli misafirleri evinizde barındırdığından emin olmanız gerekir.

Ev sahipleri, bir aile yanında konaklama deneyimini bu kadar benzersiz kılan şeydir. Konukları evlerinde karşılarlar ve kaldıkları süre boyunca rehberlik ve yardım sunarlar. Bir ev sahibinin yerel bilgisi sayesinde konuklar, olağan turist deneyiminden fazlasını yaşarlar. Ev sahipleri, ister yerel geziler konusunda, ister yemek yiyebilecekleri yerler konusunda yardım edebilir, misafirlerinin kendilerini yeni bir yerde bulmalarına da yardımcı olabilir.

Ev sahiplerimizden bazıları bir Yerel Ortağa bağlıdır. Yerel Ortak, aile yanında kalmayı ziyaret edip doğrulayacak ve bu ev sahiplerine sürekli destek sağlayacaktır.

Diğer pansiyonlar, Yerel Ortak bağlantısı olmadan doğrudan Turomatik.com’da listelenir.

Ev sahiplerimiz çeşitlidir ve genç çiftleri, emekli çiftleri, aileleri (anne-baba-çocukları), tek ebeveynli aileleri ve yalnız yaşayan ev sahiplerini içerir.

Ev sahiplerimizin hepsinin kendine özgü ilgi alanları ve hobileri vardır ve konuklar genellikle aile yanında kalma deneyimini daha da tamamlayan benzer ilgi alanlarına sahip bir ev sahibi bulur. Turomatik.com ev sahipleri, aile yanında kalmanızı olabildiğince eğlenceli hale getirmek için ellerinden geleni yapacak ve size normal turist aktivtelerinin ötesinde yerel otantik bir deneyim sunacaktır.

Aile yanında konaklamalar; üniversite öğrencileri, stajyerler, turistler, gönüllüler ve dil öğrencileri arasında popülerdir. Aile yanında konaklamalar, ziyaret ettikleri yerin yerel toplumunu ve kültürünü deneyimlemek isteyen turistler, kısa bir şehir tatilinde olan ve uygun fiyatlı konaklama isteyenler ve bir etkinliğe seyahat eden diğer kişiler için nispeten yeni ancak büyüyen bir kavramdır (örn. Avrasya Maratonu veya konferans, konserler vb.).

Turomatik.com’da rezervasyon yapan konuklar hayatın her kesiminden insanlardır. Tatile gidenler benzersiz bir seyahat deneyimi, kültüre aç gönüllüler,  öğrenciler veya bir etkinliğe veya konferansa katılan kişiler için can atıyor.

Nispeten yeni ancak büyüyen bir konsept olan aile yanında konaklama, bağımsız tatil amaçlı gezginler ve seyahat ederken yerel topluluk ve kültürü deneyimlemek isteyen turistler için idealdir.

Eğlence amaçlı seyahat edenler için, ziyaret ettikleri yerdeki insanlarla tanışabilecekleri bir yerel seyahat deneyimleri dünyası açar. 

Turomatik.com’da ‘ziyaret edilmiş ve doğrulanmış’ olarak etiketlenen aile yanında konaklama, onaylı Yerel Ortaklarımızdan biri tarafından ziyaret edildiği ve incelendiği anlamına gelir. Yerel Ortak, aile yanında kalmanın var olduğunu ve listelenen profilin açıklandığı gibi olduğunu doğrulamış olacaktır. Ayrıca ev sahibinin kimliğini de doğrulamış olacaklardır. Lütfen unutmayın, Turomatik.com, Turomatik.com web sitesinde onaylanmamış evleri yayınlamaz.

Turomatik.com’da ev sahibi olarak kaydolmak için buraya tıklayarak bilgilerinizi bize kaydettirin ve aile yanı konaklama profilinizi, siz ve eviniz hakkındaki bilgilerle doldurun, potansiyel misafirlerin aile yanında kalmayı seçerken sitede görüntüleyebilecekleri bazı fotoğraflar da yüklemeyi unutmayın.

Başlangıç olarak, diğer ev sahiplerinin sayfalarında neler içerdiğini görmek için Turomatik.com’da en çok seçilen profillerimize bir göz atmanızı öneririz.

Artık kendi girişinizi tamamlamaya hazırsınız. Online başvurunuz için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

 1. İlk önce web sitemize giriş yapın
 2. Sayfanın sağ üst tarafındaki ‘Odanızı Kiraya Verin’ seçeneğine tıklayın
 3. Doğrudan Facebook profilinizi kullanarak kaydolabilir veya adınızı, soyadınızı, telefon numaranızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi girebilirsiniz. 
 4. Hüküm ve Koşulları kabul edin ve “Hesap Oluştur” u tıklayın. Koşulları kabul ederek tesiste yaşadığınızı kabul ettiğinizi lütfen unutmayın.
 5. Eviniz, aileniz, konumunuz, kurallarınız hakkında doğru bilgiler verdiğinizden emin olarak 7 adımlı sihirbazı izleyin ve son olarak, özellikle yatak ve oda olmak üzere bahsettiğiniz her şeyin en güzel fotoğraflarını yükleyin. 
 6. İşlemi tamamlamak için, destek ekibimiz profilinizi dikkatlice inceleyecek ve doğru şekilde doldurulup yayına alınmaya hazır olup olmadığını size e-posta ile bildirecektir. Eksik bir şey varsa, girişinizi ev sahibi olmak için iyileştirmenin en iyi yolunu açıklayarak size geri döneceğiz. 

Profiliniz en iyi şekle geldiğinde, talepler almaya başlayacak ve çevrimiçi rezervasyon yapmaya hazır olacaksınız. 

Ev sahibi olarak kendi fiyatlarınızı, kontenjanınızı ve potansiyel misafirlerden gelen talepleri belirler ve yönetirsiniz. Profilinizde kendi Turomatik.com hesabınızdan da değişiklik yapabilirsiniz. 

Bir Yerel Ortak ile bağlantılı tüm ev sahipleri, Turomatik.com’da listelenmeden önce onlar tarafından ziyaret edilir. Lütfen unutmayın, Turomatik.com, Turomatik.com web sitesinde doğrulanmamış evlerin ilanını yayınlamaz.

Ev sahiplerinden kayıt işlemi sırasında e-posta adreslerini ve telefon numaralarını onaylamalarını istiyoruz. Girişin web sitesinde görünmesine izin vermeden önce her profili ayrıntılı olarak inceliyoruz.

Bir Yerel Partner ile bağlantılı Ev Sahiplerinin, aile yanında kalma ziyareti sırasında Kimlik / Adres Kanıtı belgelerini yüklemesi veya Yerel Ortağa göstermesi gerekir. Bir Yerel Ortağa bağlı olmayan ev sahipleri belge sağlamakla yükümlü değildir, ancak profillerini tamamlarken belgeleri yüklemeleri önerilir. Belgeler, ilgili konuklara bir aile yanında kalmayı seçerken gönül rahatlığı ve güvenlik sağlar, bu nedenle ev sahiplerimizi profillerini tamamlayan belgeleri yüklemeye teşvik ederiz.

Ev sahipleri tarafından sağlanan belgelerin asla Turomatik.com’da yayınlanmadığını lütfen unutmayın. Dokümantasyon sağlarsanız, profilinize dokümantasyon gönderdiğinizi belirten bir not koyacağız ve bu not Turomatik.com’da tüm ilgilenen konuklar tarafından açıkça görülecektir. 

Aile yanında konaklama rezervasyonu yapmak kolaydır:

 1. Gideceğiniz yeri, seyahat tarihlerini ve misafir sayısını arayın
 2. Arama kriterlerinize uyan ailelerimiz sizin için listelenmiş olacak
 3. Bir aile yanı konaklama seçin , ardından bir oda seçin
 4. Müsaitlik durumunu kontrol etmek için ev sahibiyle iletişime geçin
 5. Rezervasyonunuzu tamamlayın Ev sahibi uygun olduklarını onayladığında, rezervasyonunuzu online olarak tamamlayabilirsiniz. Bilgilerinizi doldurun ve rezervasyonu güvence altına almak için rezervasyon ücretini online olarak ödeyin.Ödeme işlemini tamamladıktan sonra bir onay e-postası alacaksınız. Aldığınız email; kalacağınız evin tam adresini ve talimatlarını ve ev sahibinizin e-posta adresini ve telefon numarasını içerecektir.

  Rezervasyonunuzu hemen onaylamak için % 15’lik bir rezervasyon ücreti ( uzun süreli rezervasyonlar için maksimum 199 TL ) ödemeniz gerekecektir .

  Bunu Visa, Mastercard,  ile ödeyebilirsiniz. Kalan tutarı, konaklamanızdan önce veya varışta doğrudan ev sahibine ödersiniz. Ev sahibiniz hangisi olduğunu size bildirecek.

  Seçtiğiniz aile yanında konaklama ayrıntılarınızı ve fiyatınızı gözden geçirin (ev sahibinin ev kurallarını gözden geçirdiğinizden emin olun) ve mutluysanız, sizi ağırlamak için uygun olup olmadıklarını kontrol etmek üzere mesajlaşma sistemimiz aracılığıyla onlara güvenli bir mesaj göndermek için ‘Ev Sahibiyle İletişim Kurun’u tıklayın.

  ‘Mesaj Gönder’i tıkladığınızda, isteğiniz ve mesajınız hemen seçtiğiniz ev sahibine gönderilecektir ve seçtiğiniz tarihler için müsaitlerse e-posta yanıtını beklemeniz gerekir. Ev sahibi müsaitse, devam etmenizi ve online rezervasyon yapmanızı öneren bir e-posta yanıtı alacaksınız. Rezervasyonunuzu hemen onaylamak için% 15’lik bir rezervasyon ücreti ödemeniz gerekecektir. Bunu Visa, Mastercard, ile ödemeyi seçebilirsiniz. Ödeme kartı bilgilerinizi girin, hepsi bu! Kalan tutarı, konaklamanızdan önce veya varışta doğrudan ev sahibine ödersiniz. Ev sahibiniz, rezervasyon onaylandığında tercih ettiği ödeme yöntemi konusunda size bilgi verecektir. Ev sahibinin rezervasyonunuzu iptal ettiği durumlarda, çevrimiçi olarak ödenen rezervasyon ücretinizi iade edeceğiz.

Google Chrome Safari veya Mozilla Firefox kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu tarayıcılardan herhangi birinin en son sürümünü kullanmak size en iyi tarama deneyimini verecektir.

 • Turomatik.com’dan gelen bildirimler hesabınızda devre dışı bırakılabileceğinden bildirim ayarlarınızı kontrol edin.
 • Doğru e-posta adresinizi ve doğru telefon numaranızı girdiğinizden emin olun. Telefon numaranızı veya e-posta adresinizi değiştirdiyseniz, lütfen destek@turomatik.com adresinden bize bildirin; e-posta adresinizi ve / veya telefon numaranızı değiştirelim.
 • Spam dosyanı kontrol et. Spam klasörünüzde Turomatik.com’dan herhangi bir mesaj bulursanız, bunları spam listenizden kaldırın ve destek@turomatik.com adresini e-postanızın özel kişilerine ekleyin.

Bildirim ayarlarınızı kontrol etmek için:

 1. Sayfanın sağ üst köşesindeki isminize tıklayın
 2. Açılan medüden profilim bölümüne gidin
 3. E-posta  bölümünüzü kontrol edin ve bilgilendirilmek istediğiniz yöntemlerin işaretli olduğundan emin olun
 • Turomatik.com’daki fiyatlar konuğun tercihine göre gösterilmektedir. Misafir, başlıkta bir seçim kutusu ile homestay.com’da gezinirken fiyatları görmek istedikleri para birimini seçebilirler.

Fiyatlarımız, üçüncü taraf Currencyconverterapi.com‘daki döviz kurlarına göre para birimine dönüştürülür ve normal para birimi dalgalanmalarına tabidir.

 • Kayıt anında, ev sahiplerinin, misafirlerin ve Turomatik.com’un rezervasyonlarınız veya hesabınız hakkında sizinle iletişime geçebilmesi için misafirlerin ve ev sahiplerinin e-posta adreslerini ve telefon numaralarını girmelerine ihtiyacımız var.
  • Mesajlaşma sistemi aracılığıyla yeni bir mesaj aldıklarında veya ev sahipleri uygunluklarını onayladıklarında ve rezervasyona devam edebileceklerinde konuklara bildirim gönderilecektir.
  • Ev sahipleri, bir misafirden yeni bir rezervasyon talebi aldıklarında, bir misafir mesajlaşma sistemi aracılığıyla yeni bir mesaj gönderdikten sonra veya bir misafir onlarla bir rezervasyon yaptığında bilgilendirilecektir.

Turomatik.com hesabınıza giriş yapmak için kullandığınız e-posta adresini değiştirmek isterseniz, lütfen destek@turomatik.com adresinden bizimle iletişime geçin, sizin için değiştirelim!

Bu adrese bildirimler göndereceğimiz için lütfen günlük kullandığınız bir e-posta adresini kullandığınızdan emin olun.

Ev sahiplerimizin ve misafirlerimizin güvenliği bir numaralı önceliğimizdir. Bir Yerel Ortak ile bağlantılı tüm ev sahipleri, Turomatik.com’da listelenmeden önce onlar tarafından ziyaret edilir. Lütfen unutmayın, Turomatik.com, Turomatik.com web sitesinde ziyaret edilip onaylanmış evlerin ilanını yayınlamaz.

Ev sahiplerinden, doğrulama için gönderdiğimiz kayıt işlemi sırasında e-posta adreslerini ve telefon numaralarını onaylamalarını istiyoruz. Girişin web sitesinde görünmesine izin vermeden önce her profili ayrıntılı olarak inceliyoruz.

Ev sahiplerimizin web sitesindeki herkese açık profili yalnızca adlarını gösterecek ve evlerinin belirli bir konumunu vermeyecektir. Yalnızca evlerinin bulunduğu genel alanı gösterecektir. Konuklar, yalnızca onaylanmış bir rezervasyon yaptıktan ve rezervasyon ücretlerini ödedikten sonra ev sahiplerinin tam adını, adresini ve iletişim bilgilerini alacaklardır.

Şu anda belgeleri Amazon S3’te saklıyoruz. Bu depolama, güvenli saklama düzenlemelerine uygundur. Tüm belgeler şifrelenir ve yalnızca dinamik olarak oluşturulan özel belirteçlerle erişilebilir.

Ev sahiplerini ve misafirleri, rezervasyon yapmadan önce birbirlerini biraz tanımak için mesajlaşma sistemini kullanmaya her zaman teşvik ediyoruz.

Turomatik.com’da ev sahibi olarak kaydolmak tamamen ücretsizdir. 

Rezervasyonu güvence altına almak için konuklar , Turomatik.com’a konaklama bedelinin% 15’ini ( uzun süreli rezervasyonlar için maksimum 199 TL ) öderler . Daha sonra, toplam konaklama ücretini doğrudan konuktan ya önceden ya da varışta alırsınız.

Site ve hizmetler, yalnızca bu web sitesini kullanmak için yasal yaştaki (18 yaş ve üstü) kişilere yöneliktir. Yeterli yasal yaşın altındaki herhangi birinin site veya hizmetlere erişimi veya kullanımı kesinlikle yasaktır.

Siteye veya hizmetlere erişerek veya bunları kullanarak, uygun yasal yaşta olduğunuzu beyan ve garanti edersiniz.

Aşağıdan bir seçenek seçin, sorgunuzu bize gönderin, size geri dönelim!

Rezervasyon / Misafir Soruları

Belirli bir aile yanında konaklama hakkında sorunuz varsa; veya rezervasyon yaparken yardıma ihtiyacınız varsa; veya önceden bir rezervasyon yaptıysanız ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen aşağıdaki konularda bizimle iletişime geçin:

E-posta: destek@turomatik.com

Ev Sahibi Soruları

Ev sahiplerimiz kimler? Ev sahibi ailelerimiz, evlerinde kalmak isteyen misafirlerin konaklama rezervasyonlarını kabul etmektedir.

E-posta: evsahibi@turomatik.com

Ortaklık Soruları

Bir dizi heyecan verici ortaklık fırsatımız var, Ortaklık Programımız ve diğer fırsatlar hakkında bilgi için lütfen Bizimle Çalışın sayfamızı ziyaret edin veya doğrudan bizimle iletişime geçin.

E-posta: ortak@turomatik.com

Genel Sorular

Eposta: info@turomatik.com

Turomatik.com Merkez Ofis

Telefon numarası: +90 (212) 356 47 56

Adres: Gayrettepe Mh Hacaloğlu B Apt. No:22 d:1 Beşiktaş İstanbul Turkiye

Aşağıdan bir seçenek seçin, sorgunuzu bize gönderin, size geri dönelim!

Rezervasyon / Misafir Soruları

Belirli bir aile yanında konaklama hakkında sorunuz varsa; veya rezervasyon yaparken yardıma ihtiyacınız varsa; veya önceden bir rezervasyon yaptıysanız ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen aşağıdaki konularda bizimle iletişime geçin:

E-posta: destek@turomatik.com

Ev Sahibi Soruları

Ev sahiplerimiz kimler? Ev sahibi ailelerimiz, evlerinde kalmak isteyen misafirlerin konaklama rezervasyonlarını kabul etmektedir.

E-posta: evsahibi@turomatik.com

Ortaklık Soruları

Bir dizi heyecan verici ortaklık fırsatımız var, Ortaklık Programımız ve diğer fırsatlar hakkında bilgi için lütfen Bizimle Çalışın sayfamızı ziyaret edin veya doğrudan bizimle iletişime geçin.

E-posta: ortak@turomatik.com

Genel Sorular

Eposta: info@turomatik.com

Turomatik.com Merkez Ofis

Telefon numarası: +90 (212) 356 47 56

Adres: Gayrettepe Mh Hacaloğlu B Apt. No:22 d:1 Beşiktaş İstanbul Turkiye