Şifreyi yenile

Arama sonuçlarınız
21/04/2015

Dünyada birbirinden ilginç ve hatta hiç de akla gelmeyecek ucuz ve ilginç konaklama seçenekleri mevcut. Dünyayı gezmek için varlıklı biri olmanız; her zaman pahalı otellerde kalmanız ve çok para ödemeniz gerekmiyor. Burada sadece ucuz konaklama seçeneklerini anlatmak değil düşünce. Alternatif konaklama seçenekleriyle daha keyifli bir seyahat etmemiz de mümkün.

Yurtdışında ucuz ve bedava konaklama için birçok uygulama var. İşte sizin için bunlardan bazılarını derledik:

1. Couchsurfing kullanın

Couchsurfing, insanların birbirini ücretiz ağırlaması konsepti üzerine kurulmuş bir konukseverlik ağı. Seyahat ettiğiniz ülke ve şehirlerdeki insanların evlerinde konaklama imkânı sunuyor. Farklı kültürlerdeki insanların nasıl yaşadığını öğreniyorsunuz, yeni arkadaşlar ediniyorsunuz.

Ayrıca gittiğiniz yerde neler yapmalı, nereleri görmeli konusunda en güvenilir bilgileri yine kaldığınız ev sahibinden iyi size kim verebilir ki!  Siteye üye olup profilinizi titizlikle doldurun. Hem yerli ve yabancı misafirleri ağırlayın. Farklı kültürleri tanıyın, gençlere destek olun.

“Web sitesinden veya mobil uygulamasından kaydolarak bedava konaklama bulabilirsiniz:
couchsurfing.com

2. Aile yanında kalın

Birçok ülkede bekar insan ve aileler evlerinin boş odalarını çok ucuza kiralıyor. Hem ucuza hem de güvenilir bir aile yanında birkaç gününüzü ucuza geçirebilirsiniz. Home Stay sitesinde de bunu çok rahat bulabilirsiniz. Ev sahipleri bu sitede kendi hobilerini, yaşam tarzlarını ve sizden isteklerini açıkça anlatıyor. Sizin için de uygunsa ev sahibiyle iletişime geçip belirttiği fiyatla birlikte anlaşabilirsiniz. Yaşlı bir teyze ve kedileriyle şirin bir evde, ya da iyi bir ailenin güzel evinde ucuza konaklamak kim istemez ki!

“Yurtdışında çok ucuza konaklama için mobil uygulamaya veya web sitesine ulaşın:
www.homestay.com

3. Bewelcome ücretsiz konaklama

BeWelcome Airbnb’nin kar amacı gözetmeyen ve açık kaynaklı bir alternatifi olarak konumlanıyor. Üyeleri tarafından demokratik ve şeffaf bir biçimde yönetiliyor. Konaklama için harita üzerinde BeWelcome üyelerini gösteren site aynı zamanda etkinlikler, gruplar ve tartışmalar gibi sayfalara da yer veriyor. Siteye üye olarak topluluk özelliklerine kolayca erişebildiğinizi de belirtelim.

BeWelcome projesinin arkasında ise Fransa, Rennes’de tescilli kar amacı gütmeyen bir kurum olan BeVolunteer yer alıyor. BeWelcome, BeVolunteer’in resmi tüzükleri sayesinde, demokratik karar verme, parasal saydamlık ve bilgi güvenliği için bir zemin sağlıyor. Bu sayede platformun üyelerini korurken BeWelcome projesini de etkili bir şekilde yönetebiliyor.

BeWelcome, isim, e-posta adresi ve doğum günü gibi kişisel verilerinizi toplasa da bu verileri diğer şirketlere ya da kişilere kiralamıyor, satmıyor ya da onlarla paylaşmıyor.

“Yurtdışında çok ucuza konaklama için mobil uygulamaya veya web sitesine ulaşın:
http://www.bewelcome.org/

4. Trustroots ücretsiz konaklama

Küçük bir grup aktivist tarafından yönetilen Trustroots, Airbnb’nin başka bir alternatifi olarak konumlanıyor. 30 binden fazla üyesi bulunan Trustroots, seyahat severlerle iletişim kurabileceğiniz bir platform işlevine de sahip. Platformun arkasında 2015’te Birleşik Krallık’ta kurulan ve kar amacı gütmeyen Trustroots Foundation vakfı bulunuyor.

Açık kaynaklı ve ücretsiz olan bu platformun temel amacı ise kişilerin birbirine güven duymasını ve kültürler arası paylaşımı arttırmasını sağlamak. Seyahat severler için bir topluluk işlevi gören Trustroots’ta fikirlerinizi paylaşmanın yanı sıra seyahat esnasında konaklayacak bir yer bulmanız da olası. Platformda otostopçu, vegan/vejeteryan, Eco yaşam ya da nomads grupları altında ilgi alanlarınızı paylaşan kişilerle bir araya gelebilir ve bir sonraki seyahatinizi beraber şekillendirebilirsiniz.

“Yurtdışında çok ucuza konaklama için mobil uygulamaya veya web sitesine ulaşın:
https://www.trustroots.org/”

5.TalkTalkBnb ücretsiz konaklama

Bir yabancı dili öğrenmenin en iyi yolu, kendini o dilin içine atmak ve konuşmaktır. TalkTalkbnb, kendi dilinde konuşma karşılığında konaklama ve yemeğin sağlandığı eşdüzeyde dil ve konaklama takası sunuyor.

Başlangıç olarak gezginler ve ev sahipleri site üzerinde bir profil oluşturarak ana dilleri, nerede yaşadıkları ve nereye gitmek istedikleri hakkında detaylı bilgi giriyor. Ardından diğer kullanıcılar bu bilgileri inceleyerek ihtiyaçlarına uygun bir kullanıcıyı seçiyor. Eşleşme sağlanınca ev sahibi, misafirin ana dilinde onunla konuşarak vakit geçirmesi karşılığında ücretsiz konaklama ve yemek teklif ediyor.

Küreselleşen dünyada yabancı dil bilemenin önemini belirtemeye gerek yok. Ne duruyorsunuz işte değerli bir fırsat!

“Yurtdışında çok ucuza konaklama için mobil uygulamaya veya web sitesine ulaşın:
https://www.talktalkbnb.com/”

Kategori: Blog
Paylaş

4 üzerine düşünceler “Yurtdışında Ucuz ve Bedava Konaklama Alternatifleri

 • üzerinde 21/04/2015

  WP Rentals has been the best platform for me because of the people that I met, the money that i make, if any problem comes up costumer service is ALWAYS there. Literally the guys are trying their best! My profile has over 160 reviews and all my listings are book 3 months ahead!

  • Simone
   üzerinde 21/04/2015

   WP Rentals can benefit both hosts and travelers. Hosts get to meet people from around the world while making a little extra money, and travelers can often stay for less than the cost of a hotel room. In addition, many travelers enjoy accommodations that offer a different experience from standard hotels.

   • Laura
    üzerinde 21/04/2015

    In the past, these types of services have been used largely by thrifty tourists looking for the cheapest place they can find in a particular city. Now, however, more and more business travelers and professionals are looking to WP Rentals for a unique and memorable experience.

 • Laura
  üzerinde 21/04/2015

  WP Rentals can benefit both hosts and travelers. Hosts get to meet people from around the world while making a little extra money, and travelers can often stay for less than the cost of a hotel room. In addition, many travelers enjoy accommodations that offer a different experience from standard hotels.

Cevap bırakın