Şifreyi yenile

Arama sonuçlarınız
21/04/2015

İster Prag’da kısa bir şehir kaçamağı, Arjantin’de iki haftalık sırt çantalı bir gezi veya Amerika Birleşik Devletleri’nde iki aylık bir yol gezisi yapıyor ol, bulunduğun yeri tanımak ve iyi vakit geçirmek için yabancılarla tanışmaktan daha iyi bir yol bulamazsın. Tabii ki bu yabancılardan kastımız o şehrin yerlileri!

O yerin içini dışını, yapılacakları ve yapılmayacakları, gidilecek ve gidilmeyecek yerleri en iyi bilenler onlardır. Kısacası, dileyebileceğin en iyi tur rehberi de onlar. Ancak, 2016 Uluslararası Seyahat Anketi adlı anketimizden edindiğimiz bilgiye göre, insanların %60’ı yabancılarla konuşmak isterken, içlerinden sadece %25’i bunu gerçekleştirmek için girişimde bulunuyor.

Yabancılara doğrudan yaklaşmak veya sadece kısa bir cevaptan daha fazlasını almak umuduyla onlara adres sormak gibi yöntemleri bir kenara bırakırsak, yerel halktan insanlarla tanışmak biraz hüner gerektirebilir.

Seyahat ederken yabancılarla tanışabilmene yardımcı olacak web siteleri ve uygulamalar arasından en sevdiklerimizi burada bulabilirsin.

1-Withlocals ile hem arkadaş edinin hem gezin

EatWith’e benzer bir uygulama olan ama listesinde sadece 20 ülke bulunan Withlocals, yerel halktan insanları ve gezginleri yemek ve deneyimler çerçevesinde buluşturuyor.

Turlardan atölyelere ve yemeğe uzanan çeşitli aktiviteler sayesinde, seyahat edenler şehri ve şehrin kültürünü en gerçek haliyle tanıyabiliyor.

https://www.withlocals.com/

2-Showaround ile yeni arkadaşlara şehri gezin

Dünyanın her yanından yerel halktan yüzlerce insanı bünyesinde barındıran Showaround, gittiğin yerde sana etrafı gezdirecek kişisel bir rehber bulmanı sağlar.

Turların önceden belirlenmiş olmadığı bu sistemde, gideceğin yere ulaşmadan önce nelerden hoşlandığını, nelerden hoşlanmadığını belirtiyorsun ve böylece sana uygun bir tur hazırlanıyor. Bundan daha iyisi olabilir mi?!

https://www.showaround.com/

3-Freetour ile ücretsiz şehir turları

Bu dünyadaki en iyi seyahat girişimlerinden biri ücretsiz şehir turları. Her büyük şehirde karşınıza çıkan bu turları Nairobi’de de bulmanız mümkün. Şehri yerlisinden, yerlisinin duyguları ve deneyimleri ile dinlemek için, sokaklarda dolaşıp günlük hayata karışmak için bu ücretsiz turlara katılmanız yeterli. Google Maps’i işinden eden bu turlar bahşiş mantığı ile yürüyor. Rehberler çok iyi İngilizce konuşuyor ve şehirde o sırada ikamet eden dünyanın farklı yerlerinden gezginlerle tanışma şansınız oluyor.

https://www.freetour.com/

4-Bebaar.com ile Seyahatinizi online olarak baştan başa ve gün gün planlayın.

Tatilde ne yapmanız gerektiğine bir türlü karar veremiyor musunuz? İşte tam da bu ihtiyacınıza cevap verecek; nereye, kaç kişi ve ne zaman gideceğinizi yazdığınızda sizin için tatil planı yapan aşırı işlevli bir site…

Gezi planlayıcısı. gideceğiniz şehiri ve tarihi yazarak, sayfanın size bir plan hazırlamasını sağlayabilirsiniz. örneğin, barselona şehrini seçip, yetişkin olduğunuzu belirterek ve yapmak istediğiniz planın, romantik ve müze taglerini seçtiğinizde, çıkan planı gün gün ve saat saat size hazırlamakta.

 

 

Kategori: Blog
Paylaş

2 üzerine düşünceler “Yerel arkadaşlarla şehir turları

  • Jenny
    üzerinde 21/04/2015

    WP Rentals has been the best platform for me because of the people that I met, the money that i make, if any problem comes up costumer service is ALWAYS there. Literally the guys are trying their best! My profile has over 160 reviews and all my listings are book 3 months ahead!

  • Laura
    üzerinde 21/04/2015

    In the past, these types of services have been used largely by thrifty tourists looking for the cheapest place they can find in a particular city. Now, however, more and more business travelers and professionals are looking to WP Rentals for a unique and memorable experience.

Cevap bırakın